1 | październik 1986 SP 77 | Stronie Śląskie - Kletno - Śnieżnik - Międzygórze - Kłodzko |
2 | czerwiec 1987 SP 77 | Rajd Klubu Turystów Górskich "Świstak": Stróże - Szymbark - Łosie - Magura Małastowska - Banica - Wołowiec - Świątkowa - Kotań - Krempna - Jasło. |
3 | wrzesień 1987 SP 77, 5 kl. | Kulin Kłodzki - Sawanna - Karłów - Szczeliniec Wielki - Błędne Skały - Kudowa Zdrój. |
4 | październik 1987 SP 77, 7 kl | Duszniki Zdrój - Skalne Grzyby - Karłów - Błędne Skały - Czermna - Kudowa Zdrój. |
5 | czerwiec 1988 SP 77, 5 i 7 kl | Rajd Klubu Turystów Górskich "Świstak": Ustrzyki Dolne - Polana - Terka - Łopiennik - Cisna - Duszatyń - Komańcza. |
6 | sierpień 1988 Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii | Rejs readaptacyjny dla narkomanów na jachcie Henryk Rutkowski (obecnie s/y Kapitan Głowacki): Gdynia - Jastarnia - Gdańsk - Kołobrzeg - - Christianso - Świnoujście - Trzebież - Zelandia - Arkona - Gdynia |
7 | październik ‘88 SP 77 | Kulin Kłodzki - Zieleniec - Polanica Zdrój. |
8 | maj 1989 SP 77, 8 kl | Jasło - Folusz - Bartne - Magura Małastowska -Hańczowa - Wysowa - Lackowa (997) - Krynica. |
9 | wrzesień 1989 XIII LO | Krzeszowice - Żary - Łazy k. Jerzmanowic - Ojców - Kraków. |
10 | październik ‘89 XV LO | Zwardoń - Wielka Racza - Rycerka - Żywiec. |
11 | kwiecień 1990 XV LO | Jasło - Jaworze - Świerzowa Ruska - Banica - Ług - Kozie Żebro - Wysowa - Biała Skała - Izby - Tylicz - Krynica. |
12 | maj 1990 Niższe Seminarium Duchowne oo. Bernardynów | Lewin Kłodzki - Sawanna - Karłów - Szczeliniec Wielki - Kłodzko - - Międzygórze - Kletno. |
13 | czerwiec 1990 XIII LO | Duszniki - Karłów - Szczeliniec Wielki - Wambierzyce - Błędne Skały - Kudowa Zdrój. |
14 | wrzesień 1990 SP 77 | Bardo Śląskie - Srebrna Góra - Zygmuntówka - Kłodzko. |
15 | październik ’90 XV LO | Krzeszowice - Łazy - Ojców - Biały Kościół - Kraków. |
16 | kwiecień 1991 SP 77 | Krzeszowice - Łazy - Ojców - Dolina Będkowska - Kraków. |
17 | maj 1991 XIII LO | Krościenko - Jaworki - Sucha Dolina - Piwniczna - Jaworzyna Krynicka - Krynica. |
18 | kwiecień 1992 XV LO | Stronie Śląskie - Bielice - Kletno - Śnieżnik - Międzygórze - Kłodzko. |
19 | październik 1992 XV LO | Częstochowa - Korwinów - Góry Sokole - Olsztyn |
20 | marzec 1993 LO w Grotnikach | Międzygórze - Śnieżnik - Kletno - Przełęcz Puchaczówka - Bystrzyca Kłodzka. |
21 | maj 1993 LO w Grotnikach | Rejs na szalupach dz: Węgorzewo - jez. Przystań - Ogonki - półwysep Kal - Węgorzewo. |
22 | wrzesień 1993 LO "Scholasticus" | Stronie Śląskie - Kletno - Śnieżnik - Trójmorski Wierch - Międzygórze - Kłodzko. |
23 | luty 1994 XV LO | Śnieżnik Kłodzki, zimowisko. |
24 | maj 1994 XV LO i “Scholasticus" | Rejs na szalupach dz: Węgorzewo - Ogonki - Stręgiel - rzeka Sapina - Pozezdrze - półwysep Kal - jez. Przystań - Węgorzewo. |
25 | czerwiec 1994 XV LO | Rejs na szalupach dz: Węgorzewo - Ogonki - Stręgiel - rzeka Sapina - Pozezdrze - półwysep Kal - jez. przystań - Węgorzewo. |
26 | luty 1995 XV LO | polany k. Krempnej, Beskid Niski, zimowisko |
27 | maj 1995 Salezjańskie LO | Rejs na szalupach dz: Węgorzewo - Ogonki - Stręgiel - rzeka Sapina - Pozezdrze - półwysep Kal - jez. Przystań - Węgorzewo. |
28 | wrzesień 1995 SP "Hydron" | Dolinki Jurajskie: Rudawa - Łazy - Bolechowice - Kraków. |
29 | wrzesień 1995 XV LO | Polanica - Zieleniec - Duszniki Zdr. - Batorów - Skalne Grzyby - Karłów - Błędne Skały - Kudowa Zdr. |
30 | październik 1995 SP "Hydron" | Bolesławów - Kletno (Jaskinia Niedźwiedzia) - Śnieżnik - Międzygórze - Kłodzko. |
31 | styczeń 1996 SP "Hydron" | Spacer po lesie Łagiewnickim k. Łodzi. |
32 | luty 1996 XV LO | Polany k. Florynki, zimowisko |
33 | kwiecień 1996 SP "Hydron" | Duszniki - Batorów - Pasterka - Błędne Skały - Kudowa. |
34 | maj 1996 SP "Hydron" | Biwak w lesie Łagiewnickim. Gotowanie w plenerze. |
35 | maj 1996 SP "Hydron" | Spacer do wsi Klęk k. Łagiewnik, ognisko. |
36 | czerwiec 1996 SP "Hydron" | Rejs na szalupach dz: Węgorzewo - Ogonki - Stręgiel - Rzeka Sapina - Pozezdrze - półwysep Kal - jez. Przystań - Węgorzewo. |
37 | grudzień 1996 Domy Dziecka | Bolesławów - Śnieżnik - Czarna Góra - Igliczna - Międzygórze - Kłodzko |
38 | maj 1997 SP "Hydron" | Kletno: "zielona szkoła". Śnieżnik. Stronie Śląskie - huta szkła. |
39 | maj 1997 Domy Dziecka, SP "Hydron" | Rejs: Węgorzewo - Zimny Kąt - zat. Rajcocha - Harsz - Węgorzewo |
40 | maj 1998 Domy Dziecka | Rejs: Gołdopiwo - Sapina - Stręgiel |
41 | październik 1998 Liceum Ogólnokształcące Umiejętności Twórczych | Bolesławów - Nowa Morawa - Śnieżnik - Międzygórze - Domaszków. |
42 |
wrzesień 2008 Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej | Krzeszowice - Racławice - Łazy - Jaskinia Wierzchowska Górna - Bolechowice - Łazy - Rudawa. |
43 | czerwiec 2009 Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej | Rejs żeglarski na jachtach DZ i Omega. Stręgielek - Sapina - Ogonki - Skłodowo - Kanał Marurski - Kal. |
44 | lipiec 2016 Dom Dziecka w Rudzie Pabianickiej | Rejs żeglarski na jachcie DZ. Stręgielek - Sapina - Ogonki - Kal - Mamerki - Stręgiel. |